Як безпечно кермувати вночі
Всім відомо, що до ночі наш організм втрачає працездатність. Сповільнюється реакція, притупляється увага. Тому нічні поїздки на автомобілі незмінно супроводжуються ризиком. Окрім небезпек, з якими ми зустрічаємося вдень, з’являється втома, неуважність. А в цей час від нас вимагається якомога більша зібраність і обережність. Не секрет, що з’являтися на дорозі, заздалегідь не виспавшись і не відпочивши, не слід.
Є в нічних поїздках і деякі плюси – мінімальна кількість інших транспортних засобів, розвантажені дороги і т.п. Але, незважаючи на це, частка нічних аварій серед їх загального числа становить чи не 50%, що, швидше за все, пояснюється ілюзією порожньої дороги, яка спонукає підвищити швидкість. Але бордюри та інші перешкоди з дороги ніхто не прибирав!
Важливість включених фар
Готуватися до поїздки слід заздалегідь. Обов’язково потрібно перевірити фари, покажчики повороту, поліпшити огляд з салону, протерти від бруду, від якого втомлюються очі, лобове скло. Також бажано налаштувати яскравість приладової панелі, так як зайвий подразник для очей нам ні до чого, але і показники повинно бути добре видно.
Інші водії повинні бачити Вас, тому ближнє світло фар необхідно включати завчасно до настання повної темряви. Не вимикайте вогні габаритів Вашого транспортного засобу навіть при зупинці, тим більше в разі, коли дорога має погане освітлення на обраній Вами ділянці. Плюс до цього бажано повністю покинути межі дороги.
Небезпека поганої видимості
Найбільшою небезпекою вночі є погана видимість, яка обмежується буквально двома десятками метрів дороги, освітленої фарами. А значить рухатися таким чином, по інтуїції, стає складніше, чим більша швидкість. Не менш небезпечно бути засліпленим зустрічним світлом, що найчастіше трапляється через відсутність культури у деяких водіїв. Від цього, звичайно, ніхто не застрахований, і єдиним загальновідомим способом є переміщення погляду вбік, концентрування на узбіччі. При цьому не треба забувати про проблеми з дорогами. Потрапити в яму, будучи засліпленим, не зовсім хороша перспектива, коли до роз’їзду залишаються лічені метри.
Нагадати подібному невігласу про культуру можна короткочасними перемиканнями з ближнього світла на дальній. Якщо ж Ви сумніваєтеся в роз’їзді із зустрічним автомобілем, то зменшуйте відстань до узбіччя.
Нічний обгін
Щодо обгону вночі можна сказати, що нічний обгін куди небезпечніше денного. Починати його слід з перемикання фар на ближній і узгодження своїх дій зі знаками, розміткою і, звичайно, з вимогами безпеки. Все це потрібно зробити в момент скорочення дистанції до автомобіля, що їде перед вами. Лише після цього включаємо покажчик повороту. Порівнявшись, будучи вже на зустрічній смузі, з транспортним засобом, який Ви обганяєте, можна ввімкнути дальнє світло. Повернення на свою смугу здійснюємо вже відповідно до правил дорожнього руху.
Досить хорошим способом пересування по нічній трасі є рух за обраним Вами автомобілем в якості ведучого. А ним може бути авто, що йде впевнено, дотримуючись певного швидкісного режиму. Слідуючи за таким водієм на безпечній дистанції, Ви забезпечите собі додатковий час, щоб відреагувати на непередбачувану ситуацію.
Щасти на нічних дорогах!