Вантажно-розвантажувальні роботи виробничих масштабів
Вантажно-розвантажувальні роботи відносяться до одних з найбільш складних і відповідальних видів робіт у процесі такелажу. Не якісна погрузка може призвести до псування або втрати вантажу, як на етапі навантаження, так і при транспортуванні. Саме тому вантажники мають уважно та відповідально ставитися до навантажувально-розвантажувальних робіт. Неприємності, які можуть виникнути в результаті неякісної загрузки, можна довго перераховувати, але завдання нашої компанії – їх не допустити. З цією метою розроблена чітка схема організації робіт, що виключає будь-які можливі помилки і розділяє процес навантаження-вивантаження на етапи. До нас дуже часто звертаються з замовленнями розгрузити фуру у Львові, тому наші вантажники чітко знають своє завдання та швидко виконуюють будь-яку роботу.
1. Підготовчі роботи. У процесі підготовчих робіт складається план навантаження, визначається потреби в транспорті і вантажопідіймальних механізмах, розробляються схеми установки кранів і проміжного складування, схеми розміщення вантажів на транспортних майданчиках. Також визначаються способи пакування, маркування та кріплення.
2. Упаковка та маркування. Якісна упаковка запобіжить псуванню вантажу при навантаженні – розвантаженні і транспортуванні. Крім механічного захисту упаковка захищає вантаж від впливу вологи і пилу. У деяких випадках вантаж доводиться захищати від потрапляння прямих сонячних променів і навіть від впливу електромагнітних випромінювань. Якість і відповідність упаковки вимогам, перевіряється особою відповідальною за виконання робіт. Результати перевірок на всіх етапах навантаження заносяться у вантажний формуляр. Маркування вантажів дозволяє правильно укомплектувати вантажну одиницю, а при монтажі значно заощадити час.
3. Навантаження або розвантаження. Найбільш відповідальний етап, на якому проводиться комплектація партії -це її відвантаження та розміщення на платформі. Всі роботи ведуться в суворій відповідності з планом. Найменування і маркувальні дані кожної упаковки заносяться в транспортну відомість, яка входить до складу супровідних документів.
4. Кріплення. Від якості виконання цієї операції безпосередньо залежить збереження вантажів. Кріплення встановлюються у відповідності до схем, перевіряються, результати перевірки відображаються у формулярі.
5. Розвантаження. Виконується на місці призначення у відповідність відомості. Оскільки заповнення транспортної відомості виробляється в тій послідовності, в якій проводилася погрузка, послідовність вивантаження є очевидною. У цій же відомості робляться відмітки про кожний відвантажуваний виіб. Після закінчення розвантажування перелік і найменування завантажених і вивантажених виробів за відомістю повинні збігатися.
6. Розпакування та збирання. За місцем призначення вантажу бригада монтажників виробляє розпакування і складання устаткування. Багаторазово використовувана упаковка повертається на склад, а разова утилізується. Збірка проводиться за складальними схемами і маркувальним даними. Зібране на місці обладнання перевіряється і передається Замовникові.