Мувінг: минуле і сьогодення
ХХ століття принесло з собою безліч нових занять – в тому числі і мувінг як професію. Взагалі речі подорожують разом з власниками дуже давно. Правда, тисячу років тому речей у звичайної людини було незмірно менше, ніж зараз. З розвитком прогресу майно ставало все більшою цінністю. Наприклад, в середні віки люди прагнули придбати все більше особистих речей. При цьому вони роками жили на одному і тому ж місці, іноді все життя не виїжджаючи за межі міста. Відносна свобода пересування з’явилася лише в 16-18 столітті. За дивним збігом, саме тоді кількість речей, особливо у забезпечених людей, різко зросла. І вже до XIX століття люди прийшли до висновку, що поділ праці може стати в нагоді і у сфері послуг. Наприклад, під час перевезення особистих речей.
Бурхливий розвиток цієї сфери почався в США в 1930-х роках. Американці завжди були дуже мобільними. Могли, наприклад, виїхати за 500 км від рідного міста заради гарної роботи. А в часи великої депресії (кінець 1930-х років) це стало тенденцією. Жителі США, які втратили роботу, нерідко знаходили нову зовсім в іншому штаті, для чого доводилося кочувати з місця на місце. Так виникла необхідність у послугах професійних перевізників, які могли б проводити комплексні переїзди. Відповідно, з’явилися компанії – перевізники, доставляли речі «від дверей до дверей». Вони займалися не просто перевезенням речей, але й підготовкою до переїзду, упаковкою і розбиранням меблів. Участь господарів у переїзді могло бути мінімальним.
В кінці 1930-х років у Штатах вже існувала Американська асоціація мувінгових компаній. Індустрія професійного переїзду розвивалася бурхливо. Незабаром приклад з Америки стали брати інші країни. Після Другої Світової війни в Європі з’явилося досить багато мувінгових компаній. Багато з них продовжують працювати й донині, накопичивши більш ніж 50 – річний досвід.
Одна з великих європейських мувінгових компаній вже в 1971 році відкрила представництво в країнах Східного блоку. У Радянському Союзі в той час ще не знали слова «мувінг». Однак «прототипи» мувінгових фірм вже існували. У кожному великому місті було транспортне агентство, яке надавало автомобілі і вантажників. Туди зверталися радянські громадяни, які бажали провести переїзд. Однак якість таких послуг не можна було назвати прекрасним. Трансагентства не мали конкуренції, і у вантажників не було необхідності підвищувати кваліфікацію. Багато інших речей, необхідних для успішного переїзду, також були не в пошані. У Європі та США вже в ту пору застосовувалася досить сучасна упаковка для переїзду, а радянські громадяни загортали посуд у старі газети.
Чи існують міжнародні стандарти мувінга? Так, існують. Мувінгові фірми по всьому світу об’єднуються в галузеві союзи. За кількістю учасників у таких альянсах можна судити, наскільки розвинена індустрія мувінга в різних частинах світу. Наприклад, у Федерації європейських асоціацій перевізників зараз входить приблизно чотири тисячі мувінгових компаній з різних країн.
Професійні об’єднання бувають локальними (наприклад, Американська асоціація перевізників особистих речей) або міжнародними. В рамках Євросоюзу існує Федерація перевізників меблів (FEDEMAC), куди входять європейські компанії. Але не всі об’єднання муверів пов’язані з перевезенням меблів і особистих речей. Деякі спілки об’єднують тих, хто перевозить антикваріат і предмети мистецтва (наприклад, ICEFAT – Міжнародна конвенція перевізників предметів образотворчого мистецтва). Існує навіть Міжнародна асоціація перевізників домашніх і диких тварин!
Найбільш великий і відомий у всьому світі альянс мувінгових компаній – це FIDI, Міжнародна Асоціація перевізників особистих речей. Саме в таких об’єднаннях розробляються стандарти мувінгових послуг. Міжнародна Асоціація перевізників особистих речей може вести незалежний аналіз і неупереджено оцінювати роботу різних перевізників. Будь – яка мувінгова компанія має право пройти аудит і отримати сертифікат FIDI (якщо вона відповідає стандартам). Однак це досить складно. Мувінгова компанія повинна працювати справді на найвищому рівні – починаючи з наявності інформативного сайту і закінчуючи знаннями з пожежної безпеки, які повинні бути у персоналу.
У Львові вже декілька років професійно працює мувінгова компанія “Український Богатир”. Наші працівники постійно проходять тренінги, щоб підвищувати свій професійний рівень. Звертаючись до нас Ви можете бути спокійні за свій вантаж. Подзвонивши ,менеджер надасть повну інформацію, яка Вас цікавить.
233-11-55, (093) 23-94-507, (098) 48-82-079, (095) 80-87-705
https://www.ukrbogatur.com/