Обираємо надійного забудовника

Обираємо надійного забудовника

Рано чи пізно кожен з нас замислюється про власне житло, але далеко не кожен може собі дозволити викласти значну суму за готову квартиру. Для таких випадків існуютьновобудови, причому під новобудовами часто розуміються не тільки готові нові будинки, а й етапи будівництва – пів будинку, фундамент, а то і зовсім котлован.

На всіх цих етапах покупець часто має справу безпосередньо з забудовником, і від сумлінності останнього цілком залежить доля обраної квартири, ай іноді її власника.

Щоб не залишитися і без грошей, і без квартири, необхідно вкрай ретельно обирати забудовника.

Перевіряємо документацію забудовника

По-перше, забудовник повинен бути офіційно зареєстрованим, як організація або індивідуальний підприємець. Чи так це, можна дізнатися на сайті податкової служби, вбивши найменування забудовника або його ІПН в спеціальну форму на сайті.

Там же можна подивитися усі необхідні виписки щодо забудовника, де міститься інформація про його засновників, дата реєстрації, види діяльності, наявності філій / представництв, видані ліцензії та інша корисна інформація.

Знайомимось з сайтом забудовника

По-друге, у стабільного, чесного і досвідченого забудовника обов’язково є свій сайт. Вивчаючи сайт, зверніть увагу на кількість побудованих, зданих в експлуатацію і споруджуваних об’єктів, на те, чи співпрацюють із забудовником в плані іпотечного кредитування банки, які це банки (відомі або не дуже).

Незайвим буде в Інтернеті знайти і почитати відгуки про забудовника, залишені тими, хто вже купив квартиру або тими, хто тільки збирається це зробити, але вже багато знає про самому забудовника. До речі, компанії-забудовники можуть влаштовувати дні відкритих дверей на своїх буд майданчиках. Обов’язково поїдьте і подивіться на все своїми очима. Зверніть увагу на самих робітників – чи це якісь недолугі хлопчаки, чи гарно виглядаючи майстри своєї справи.

Історія з нашого досвіду

З власного досвіду розкажемо одну історію щодо поганих забудовників. Ще коли Севастополь не був окупований; ще тоді, коли в цьому місті було наше представництво з вантажоперевезень та послуг вантажників, ми мали справу з одним забудовником. Він показав будинок, який по документам рахувався, як гараж. Так от, цю, вибачте, 5-ти поверхову халупу, будували на наших очах до 5 нетверезих працівників. Через рік часу вона розвалилась та розбила автомобіль, що стояв поруч. Добре, що не було людських жертв.

Ознайомтесь з угодою

По-третє, необхідно вивчити договір, який пропонує вам укласти забудовник. Якщо це договір пайової участі, то перед вами (з великою ймовірністю) забудовник сумлінний, якщо ні – доведеться більш глибоко і ретельно вивчати минуле і сьогодення забудовника, а також схему покупки житла, яку він пропонує. В такому випадку краще за все звернутися до професійного юриста, який захистить Вас від втрат.

І на останок – перед тим, як вирішете остаточно переїхати, почитайте корисну статтю про переїзд 1, 2 та 3-кімнатної квартири. З повагою до Вас, мувінгова компанія “Український Богатир”.

Leave a Reply