Як вибрати піаніно?
Яке піаніно купити? Щоб розібратися в масі оголошень про продаж інструментів і зробити вибір, потрібно розподілити інструмент за окремими категоріями. Крім того потрібно заздалегідь подбати про професійне перевезення піаніно.
Категорії піаніно:
- Антикварні піаніно кінця 19 — початку 20 століття
- Старі німецькі (довоєнні та післявоєнні)
- Старі радянського виробництва 50 – 60-х років
- Імпортні малогабаритні 70 – 90-х років
- «Білорусь» першої половини 70-х років
- «Білорусь» другої половини 70-х – початку 90-х років
- Останні моделі «Білорусь» 90-х – 2000-х років
- Нові піаніно
- Пропозиції майстерні
Наступний крок – вибрати потрібну категорію:
- Антикварне доведеться грунтовно відновлювати. До того ж доведеться змиритися і з тим, що такі піаніно необхідно налаштовувати частіше за інших: 3 рази в рік (особливість у них така).
- У старих німецьких та радянських є спільна особливість: після покупки відразу доведеться міняти вирбеля , тому що інакше налаштувати такі піаніно не вийде. Звучання цих інструментів гарне, але на жаль, вік…
- Імпортні малогабаритні: хороше звучання, маленькі габарити. Можна розглядати такі варіанти, однак їх вартість висока.
- «Білорусь» першої половини 70-х років. Дана партія піаніно була випущена з оцинкованими вирбелями . Вони мають характерний цинковий колір. Налаштувати ці піаніно навіть не намагайтеся: настройка не протримається і двох днів.
- «Білорусь» другої половини 70-х. Конкретна ціна залежить від віку, стану, у тому числі зовнішнього вигляду. У цій категорії зустрічаються як двухпедальні, так і трьохпедальні піаніно, що не принципово. Звучання таких піаніно зазвичай ні в кого не викликає дорікань.
- Останні моделі «Білорусь». Якість буває діаметрально протилежна: від «дуже хороших» до «жахливо глухих», у яких звук, як з бочки. Без консультації спеціаліста – настроювача не купляйте.
- Нові моделі. Практика показує, що у даної категорії не все просто. Оскільки вітчизняне виробництво піаніно припинилося в 2006 році, новими піаніно можуть бути тільки імпортні.
- Пропозиції майстерні. Майстерня, перш ніж привезти піаніно в ремонтний цех, відбирає тільки ті інструменти, які відповідають хорошому звучанню.
Підведемо підсумки. Якщо купувати піаніно доводиться самому, без консультацій настроювача, то найкращі піаніно в співвідношенні «ціна-якість» можна знайти швидше в 4-й і 6-й категоріях. Якщо дозволяють кошти, звичайно краще придбати імпортне піаніно: вони компактніше, мають більш приємний тембр. До речі, робота молоточкового механізму в піаніно «Білорусь» більш надійна, ніж в імпортних інструментах!
Вдалої покупки!