
При підготовці до утеплення балкону першочерговими завданнями є вибір, закупівля і доставка матеріалів. Грамотний підхід до утеплення дозволить обладнати на балконі не тільки звичайну комору, а й повноцінну кімнату для відпочинку, занять спортом, робочий кабінет або ігрову кімнату для дітей.
Щоб отримати якісний результат, необхідно провести попередні роботи з підготовки балкону до утеплення. На початку ретельно очищаються поверхні від пилу і забруднень, закладаються всі щілини і тріщини за допомогою монтажної піни, герметиків або будівельного розчину. При нерівних поверхнях може знадобитися фінішна штукатурка. Щоб уберегти утеплювач від проникнення вологи, укладається гідроізоляційний шар. Для цього застосовуються руберойд, спінена поліетиленова плівка, проникаючі гідроізоляційні суміші на основі бітуму, акрилу, поліуретану.
Вибір і доставка матеріалів
Для утеплення балкона найбільш популярними матеріалами є:
- спінений пінополістирол (пінопласт);
- екструдований пінополістирол (піноплекс);
- мінеральна вата.
Щоб уникнути проблем з доставкою матеріалів, замовлення вантажного таксі або автомобіля можна оформити в компанії «Український Богатир». Компанія надасть для перевезення машину необхідної вантажопідйомності, а професійні вантажники доставлять матеріали прямо в квартиру.
Варіанти утеплення балкону
Піноплекс дуже популярний для утеплення матеріал. Головні його переваги – низька теплопровідність, вологостійкість, підвищена щільність, тривалий термін експлуатації. На підготовлену поверхню піноплекс кріпиться в шаховому порядку за допомогою монтажної піни або дюбелів, стики ретельно проклеюються. Встановлюється пароізоляційний шар і каркас для остаточної обробки.
Більш дешевим варіантом утеплювача є пінопласт. У нього вище теплопровідність, листи товщі, більш тендітні, можуть кришитися при розрізанні. На загрунтовану поверхню, пінопласт фіксується за допомогою клею, готується до обробки як піноплекс.
Мінеральна вата перевірений часом матеріал з високими теплоізоляційними властивостями. Обов’язково при використанні мінеральної вати встановлюється пароізоляційний шар, так як вона гігроскопічна. Для закріплення мінеральної вати потрібно додатково встановлювати обрешітку, яка може служити основою для оздоблювальних робіт.
Для внутрішньої облицювання балкона можливе використання дерев’яної або пластикової вагонки, МДФ, водостійкого гіпсокартону під фарбування, для нанесення штукатурки попередньо встановлюється армована сітка. Остаточний вибір обробки залежить від бажання господарів і призначення приміщення.