Принципи упаковки меблів для перевезення
Один з ключових етапів організації квартирного або офісного переїзду – підготовка меблів до транспортування. Предмети меблювання слід правильно розібрати і ретельно упакувати, щоб довезти їх у повній цілості.
Крім цього, розібрані меблі простіше переносити і розвантажувати, компактні упаковки займають мінімум місця в кузові вантажної машини – при великих переїздах це дозволяє зменшити кількість задіяних транспортних одиниць.
Компактні предмети – тумби, столики, невеликі крісла і т. д. допускається перевозити в зібраному вигляді, але якщо мова йде про транспортування на далекі відстані чи перевезення по дорогах з поганим станом полотна, слід розібрати всі предмети меблів. Це знижує ризик пошкоджень. Якщо конструкція принципово нерозбірна, то її слід підготувати до перевезення.
Основні правила розбирання:
- Знімаються дзеркала, скляні дверки
- Витягуються полиці
- Витягуються висувні ящики
- Ручки знімаються або перекручуються на внутрішню сторону дверцят
- Дверки фіксуються за допомогою монтажного скотча
При повному розбиранні корпусних меблів однакові деталі (боковини, дверцята зі знятими ручками, полиці і т. д.) упаковуються у вигляді вертикальних стопок, скріплених монтажним скотчем. У м’яких меблів (диванів, крісел) обов’язково знімаються боковини та демонтується ящик для білизни. Кріпильні елементи кожного предмета упаковуються в окремий пакет, який слід підписати – це спростить складання меблів на новому місці.
Матеріалами для упаковки служать:
- стрейч – плівка – оберігає від вологи і забруднень;
- монтажний скотч – дає можливість надійно скріплювати групи елементів;
- плівка повітряно – бульбашкова або тонкий рулонний спінений поліпропілен – пом’якшує удари і застосовується для захисту скляних елементів;
- листовий та гофрований картон – ним перекладаються деталі корпусних меблів;
- пінопласт, картон та інші матеріали для захисту кутів і виступаючих частин меблів від відколів і пошкоджень;
- тонкий рулонний поролон – може використовуватися для захисту полірованих поверхонь від потертостей.
Нерозбірні корпусні меблі упаковують у картонні листи або тонкий поролон, особливу увагу приділивши кутам і виступаючим частинам – на них додатково можна закріпити захист з пінопласту. Упаковка скріплюється скотчем.
Дзеркала, скляні полиці, засклені дверцята збираються в щільний пакет, упакований в повітряно -бульбашкову плівку. Важливо добре скріпити елементи, щоб при перевезенні вони не зміщувалися відносно один одного.
Плоскі деталі корпусних меблів також збираються в щільні пакети, зовні їх закривають картонними листами, закріплюють скотчем і обертають в стрейч – плівку. Упаковку рекомендується промаркувати.
Висувні ящики збираються в компактну стопку, скріплюються скотчем, обертаються рулонним поролоном або спіненим поліпропіленом.
Всі елементи розібраних м’яких меблів і матраци обертаються стрейч – плівкою.
Правильна упаковка вбереже предмети інтер’єру від пошкоджень в процесі транспортування!