Поради психолога: як пережити квартирний переїзд?

Поради психолога: як пережити квартирний переїзд?

Поради психолога: як пережити квартирний переїзд?Переїзд — це новий життєвий етап. Радісна і одночасно клопітка подія для кожного члена сім’ї. Важливо не затьмарювати його негативними емоціями, пов’язаними з проблемами, фізичними

та психологічними навантаженнями, суєтою і плутаниною, які в більшості випадків супроводжують переїзд квартири.
Особливу увагу слід приділити емоційному стану дітей і старших родичів — батьків, бабусь і дідусів. Дійсно, діти і літні люди найбільш гостро сприймають будь – які зміни в укладі життя, тому для збереження сімейного спокою дуже важливо допомогти їм пережити переїзд як радісну подію, яка відкриває нові щасливі можливості.

Отже, кілька порад:

  • Не залишайте дитину без увагиПоради психолога: як пережити квартирний переїзд?

Складання меблів при переїзді, упаковка або розпакування речей — все це може призвести до того, що дитина втратить звичних для неї батьківської уваги, ласки і добрих слів. Бажано залучити малюка в процес створення затишку в квартирі, особливо при оформленні інтер’єру його особистого простору — кімнати або куточка. 

  • Подбайте про організацію особистого місця для дитини

Кожна людина незалежно від віку відчуває себе вдома комфортно, якщо у нього є власна територія. Це допомагає малюкові не тільки відчувати спокій і відчуття захищеності, але і бути впевненим, що в його кімнату не стануть втручатися без дозволу. Все це виховує в дитині Поради психолога: як пережити квартирний переїзд?самостійність і незалежність — ті необхідні людські якості, які потрібно прищеплювати з самого дитинства. Для розвитку творчих здібностей дайте йому можливість фантазувати, приймати власні рішення, пропонувати ідеї щодо вибору кольору шпалер, меблів і т. д.

  • Постарайтеся мінімізувати стрес для літніх членів родини

Літні люди, як правило, важко переносять переїзд, адже вони позбавляються звичної обстановки. Рідних пейзажів і оточення, можливості відвідувати свого лікаря або гуляти в сусідньому сквері. Причому дуже часто батьки жертвують своїм життям заради благополуччя дітей і онуків. Необхідно дати зрозуміти мамам і татам, бабусям і дідусям, що Ви цінуєте їх любов, прагнення допомогти і щиро вдячні за все.

  • Подбайте про розподіл ролей у сім’ї

Переїзд — відмінний привід підкреслити значимість кожного. У дітей сформуються правильні поняття про взаєморозуміння і взаємоповагу, які є основою кожної сім’ї.

  •  Не забувайте про традиції!

Виняткову роль відіграють і родинні традиції. Переїзд можливо буде початком нових звичаїв, наприклад, домашній музей, де першими експонатами стануть незначні за вартістю, але дорогі серцю речі: фотографії, відео, штучки, що переходять від покоління до покоління тощо.

  •  Шукайте компроміси в оформленні інтер’єру

Буває, що подружжя не знаходить спільного рішення навіть у тому, як розставити меблі. Якщо домовитися не виходить, спробуйте використовувати ефективний спосіб – кинути жереб. Це дозволить усунути проблему і уникнути можливих образ один на одного за непоступливість.

  • Подбайте про добросусідські відносини

Якщо Ви переїжджаєте в новий будинок, достатньо проявляти ввічливість, адже проблеми у всіх новоселів однакові, і сусіди Вас чудово розуміють.

Позитивне спілкування, доброзичливість і стриманість допоможуть Вам налагодити подальші контакти. “Український Богатир” бажає Вам легкого переїзду!

233-11-55, (093) 23-94-507, (098) 48-82-079, (095) 808-77-05

Leave a Reply