Як правильно перевозити піаніно?
Піаніно – інструмент парадоксальний. Складно знайти річ настільки ж велику і важку, але при цьому настільки ж ніжну і тендітну. Піаніно вимагає обережного поводження у всьому: при налаштуванні, при зберіганні, при перевезенні.
Чим піаніно відрізняється від рояля? В першу чергу розмірами і формою. У рояля струни, дека і механічна частина розташовані горизонтально, а у піаніно – вертикально. Піаніно коштує дешевше і займає менше місця. Однак рояль дає більшу різноманітність звуків. Тим цікавіше, що рояль і піаніно відносяться до одного і того ж класу музичних інструментів – фортепіано, тобто назва «фортепіано» застосовується і до піаніно і до рояля.
Всі піаніно діляться на три категорії по висоті (це ключова характеристика інструменту). До першої категорії відносяться полегшені інструменти висотою до 120 см. Завдяки невеликим розмірам їх можна зручно розмістити навіть в маленькій квартирі. Такі фортепіано ідеальні для хлопців, учнів у музичній школі і на перших курсах музучилища. Інструменти першої категорії, як правило, мають коричневий колір і важать близько 150 кілограмів.
Друга категорія – це піаніно висотою 130-150 см. Вони відрізняються більшими розмірами і глибоким звуком. Піаніно другої категорії зазвичай мають чорний колір і можуть важити від 200 до 400 кілограмів (інструменти російського виробництва важать менше, виготовлені в інших країнах – більше). Моделі 124-132 см називають «концертними». Їх можна використовувати для підготовки до виступів.
А справжні відомі піаністи – солісти воліють фортепіано третьої категорії – колекційні німецькі піаніно. До третьої категорії відносяться інструменти старше півстоліття. Такі екземпляри призначені для великих приміщень. Свідчення тому – висота від півтора метра і значні розміри (таке фортепіано може важити півтонни). Інструменти можуть бути прикрашені ручним різьбленням, але головне, що їх відрізняє – чудова якість звучання.
Які б дивовижні мелодії не видавало піаніно, гармонійний звук легко порушити. Фортепіано може засмутитися з багатьох причин: з-за спеки або холоду, сухого повітря або великої вологості, неправильного поводження з ним. Величезну небезпеку несе і кустарне перевезення піаніно.
Багато хто з нас вважають, що перенести піаніно – це приблизно те ж саме, що перетягнути важку шафу. Однак фортепіано не терпить такого ставлення. Переносити його треба так, щоб не пошкодити внутрішній пристрій інструменту. Вібрації, волога, пил, бруд – все це повинно бути виключено, не кажучи вже про удари. Дорогі антикварні інструменти потрібно оберігати навіть від невеликих подряпин, тому при перевезенні фортепіано інструмент спочатку повністю обгортають пакувальним матеріалом. Потім його виносять з квартири за допомогою особливих пристосувань. Це можуть бути спеціальні ремені, візки, сани і навіть рейки – у кожної фірми є свої прийоми і технології.
Піаніно і роялі перевозять з місця на місце в спеціально обладнаних фургонах. У кузові інструмент надійно закріплюють, щоб він не зрушився під час поїздки. Багато фірм додатково оббивають стінки кузова м’яким матеріалом, який гасить вібрації.
Всі моделі фортепіано, будь то громіздкий рояль або компактне полегшене піаніно, дуже чутливі до спеки, морозу, перепадів вологості. Перевозити фортепіано найкраще в теплу пору року. Якщо вже виникла необхідність зробити це взимку, простежте, щоб інструмент був добре упакований. Фортепіано має якомога менше перебувати на вулиці. Вносити його в будинок також потрібно повільно і обережно. Якщо є можливість – відкрийте вікно в кімнаті, щоб перепад температури був не таким різким.
«Звикати» до кімнатної температури інструмент повинен поступово, з закритими кришками верху і клавіатури. При цьому поверхня рояля або піаніно може навіть покритися вологою. Витирати її не потрібно – почекайте, поки інструмент висохне сам, і після цього протріть його сухою м’якою тканиною, вовняної або фланелевою. Грати на фортепіано в день перевезення не варто, а налаштовувати його має сенс лише через тиждень – два. Нехай інструмент якийсь час перебуває в спокої.
Мувінгова компанія “Український Богатир” у Львові правильно та акуратно перевезе Ваш музичний інструмент. Менеджер надасть повну інформацію, яка потрібна для перевезення.
233-11-55, (093) 23-94-507, (098) 48-82-079, (095) 80-87-705
https://www.ukrbogatur.com/